Virago Malt Aroma Vericiler Hakkında Bize Sorulan Sorular
Virago Malt Aroma Vericiler Hakkında Bize Sorulan Sorular

Bu başlık altında malt aroma vericiler hakkında temel bilgileri verdikten sonra "Virago Malt Aroma Vericilerle İlgili Bize Sorulan Sorular"ı tek tek cevaplamaya çalıştık. Sorularınızı aşağıda yorumlar bölümünden bize sorabilirsiniz. Yeni sorular geldikçe ve bu sayede eksik bıraktığımız konular olduğunu fark edersek yazıyı güncelleyeceğiz.

Virago Malt Aroma Vericiler 4 adettir, açıklamaları aşağıda...

Öncelikle bize yorumlarıyla katkı yapanlara içtenlikle teşekkürlerimizi sunarız

Virago malt aroma vericiler satışa başladığından beri çok ilgi gördü. Büyük bir kitle tarafından denendi. Beğenip önerenler, tatlarını kıyaslayıp puan verenler, sürekli kullandığı tatlara benzetenler ve ya beklentilerinin karşılanmadığını söyleyenler oldu.

Öncelikle olumlu ve olumsuz dönüşleriyle bize geri bildirimde bulunan tüm müşterilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu yazıda daha çok malt aroma vericiler konusunda en sık aldığımız sorular ve talepleri bir araya getirdik.

Sorulara geçmeden önce malt aroma vericiler hakkında şu hatırlatmaları yapmakta fayda var:

Malt 01 Aroma Verici:

Bilindik kavruk malt tadı olmayan, berrak renkli ve çok güçlü bir tattır. Tüm bileşenleri eklenmiş ve karışımları tamamlanmış nihai ürüne son bileşen olarak eklenmelidir. Katı ürünlerde kg başına – sıvı ürünlerde litre başına 2 ml ile 3 ml arasında kullanılmalıdır. Bu miktar kullanıcı tercihine göre arttırılıp azaltılabilir. Kullanım oranının azaltılıp çoğaltılması renk, tat ve koku olarak değişim sağlanmasına yardımcı olur. HORECA (otel – restoran – cafe) işletmeleri öncelikli olmak üzere kullanılır. Tadı net olarak yansıtan, AR-GE çalışması yapılarak özel üretilmiş bir üründür. Kahve, smoothie, milkshake, kek, pasta, kurabiye, krema, dondurma, krem şanti, yenilebilir buz, alkollü ve alkolsüz kokteyllerde kullanılabilir. Ürün tamamen suda çözülür. Renk, tat ve koku olarak tüm karakteristik özellikleri eklendiği karışıma verir.

Malt 02 Aroma Verici:

Malt harmanındaki hafif tütsü tadını net olarak alabilirsiniz. Eklendiği ürüne berrak renkli ve çok güçlü bir aroma tadı verir. Tüm bileşenleri eklenmiş ve karışımları tamamlanmış nihai ürüne son bileşen olarak eklenmelidir. Katı ürünlerde kg başına – sıvı ürünlerde litre başına 2 ml ile 3 ml arasında kullanılmalıdır. Bu miktar kullanıcı tercihine göre arttırılıp azaltılabilir. Kullanım oranının azaltılıp çoğaltılması renk, tat ve koku olarak değişim sağlanmasına yardımcı olur. HORECA (otel – restoran – cafe) işletmeleri öncelikli olmak üzere kullanılır. Tadı net olarak yansıtan, AR-GE çalışması yapılarak özel üretilmiş bir üründür. Kahve, smoothie, milkshake, kek, pasta, kurabiye, krema, dondurma, krem şanti, yenilebilir buz, alkollü ve alkolsüz kokteyllerde kullanılabilir. Ürün tamamen suda çözülür. Renk, tat ve koku olarak tüm karakteristik özellikleri eklendiği karışıma verir.

 Malt 03 Aroma Verici:

Maltlama işlemi sonrası alınan tadı tam olarak yansıtır. Maltlama sonrası tütsüleme yapılarak verilen tat bu aromada bulunur. Tüm bileşenleri eklenmiş ve karışımları tamamlanmış nihai ürüne son bileşen olarak eklenmelidir. Katı ürünlerde kg başına – sıvı ürünlerde litre başına 2 ml ile 3 ml arasında kullanılmalıdır. Bu miktar kullanıcı tercihine göre arttırılıp azaltılabilir. Kullanım oranının azaltılıp çoğaltılması renk, tat ve koku olarak değişim sağlanmasına yardımcı olur. HORECA (otel – restoran – cafe) işletmeleri öncelikli olmak üzere kullanılır. Tadı net olarak yansıtan, AR-GE çalışması yapılarak özel üretilmiş bir üründür. Kahve, smoothie, milkshake, kek, pasta, kurabiye, krema, dondurma, krem şanti, yenilebilir buz, alkollü ve alkolsüz kokteyllerde kullanılabilir. Ürün tamamen suda çözülür. Renk, tat ve koku olarak tüm karakteristik özellikleri eklendiği karışıma verir.

Malt 04 Aroma Verici:

Amerikan tarzı mısır tadından gelen şekerli hissin yanında yakılmış beyaz meşeden gelen  tütsü tadını net verebilen bir aromadır. Avrupa bilindik tadının dışında bir lezzettir. Tüm bileşenleri eklenmiş ve karışımları tamamlanmış nihai ürüne son bileşen olarak eklenmelidir. Katı ürünlerde kg başına – sıvı ürünlerde litre başına 2 ml ile 3 ml arasında kullanılmalıdır. Bu miktar kullanıcı tercihine göre arttırılıp azaltılabilir. Kullanım oranının azaltılıp çoğaltılması renk, tat ve koku olarak değişim sağlanmasına yardımcı olur. HORECA (otel – restoran – cafe) işletmeleri öncelikli olmak üzere kullanılır. Tadı net olarak yansıtan, AR-GE çalışması yapılarak özel üretilmiş bir üründür. Kahve, smoothie, milkshake, kek, pasta, kurabiye, krema, dondurma, krem şanti, yenilebilir buz, alkollü ve alkolsüz kokteyllerde kullanılabilir. Ürün tamamen suda çözülür. Renk, tat ve koku olarak tüm karakteristik özellikleri eklendiği karışıma verir.

Malt Aroma Vericilerimiz Herhangi bir markanın nihai ürününün muadili ya da benzeri değildir

En sık aldığımız taleplerden biri, müşterilerimizin sürekli olarak severek tükettikleri bazı markalar olduğu ve bu markanın aynısı olan malt aroma vericinin hangisiyse onu istedikleri yönündedir. Malt aroma verici olarak sunduğumuz seçenekler ana tatları yansıtır. Örneğin, malt 02 aroma verici herhangi bir markanın nihai ürününün bire-bir aynısını yada muadilini elde etmenizi sağlamaz ancak ana karakteristik tat olarak İskoç tadını net olarak yansıtır.

Yeni Malt Aroma Verici Çeşitleriniz Çıkacak mı?

Malt aroma vericiler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Dört ana malt tadı üzerinde çalıştık ve oldukça beğenildi. Bu ana tatlar üzerinde bazı dokunuşlar yaparak yeni malt aroma vericiler çıkarmayı planlıyoruz ancak her bir ürün için oldukça meşakkatli ve detaylı çalışma yapılması gerekiyor. Emek, para ve zaman harcamamız gerekiyor ve son olarak kullanıcılar tarafından denenip yorum yapılması gerekiyor. Bu aşamaların her biri oldukça uzun zaman aldığı için net tarih veremiyoruz ancak yeni malt aroma vericilerimiz geliyor.

Malt aroma vericiler en verimli nasıl kullanılır?

Malt aroma vericilerimizi kullanıp memnun kalan büyük bir kitle olsa da memnun kalmayan bir kitle de var. Memnun kalmayan müşterilerimizle yaptığımız bire-bir görüşmelerde, sorunun kullanım hatasından kaynaklandığını anlıyoruz. Eksik kullanım, fazla kullanım ve kullanım sıralamasına dikkat edilmemesi öncelikli olmak üzere birçok kullanım hatası yapılabiliyor. Hatalı kullanım sonrasında beklenti karşılanmadığı için mutsuz müşterilerimiz de oluyor.

Müşterilerimizle yaptığımız birebir görüşmeler sonrasında hatanın nerede yapıldığını bulup genellikle sorunu çözüyoruz ama malt aroma verici kullanımı hakkında bir açıklama daha yapmak muhakkak ki yararlı olacaktır.

Malt aroma vericilerimizin en verimli kullanım şekli, tüm bileşenleri eklenmiş ve karışımları tamamlanmış nihai ürüne son bileşen olarak eklenmelidir. Katı ürünlerde kg başına – sıvı ürünlerde litre başına 2 ml ile 3 ml arasında kullanılmalıdır. Bu miktar kullanıcı tercihine göre arttırılıp azaltılabilir. Kullanım oranının azaltılıp çoğaltılması renk, tat ve koku olarak değişim sağlanmasına yardımcı olur. 

Malt Aroma Verici Kullanım Miktarı

Malt aroma vericilerimiz bitmiş bir litre / bir kg  ürüne 2 ml ile 3 ml arasında bir kullanım miktarı öneriyoruz. Bu miktar kullanıcının tercihine göre arttırılıp azaltılabilir.

Kimi kullanıcılarımız malt aroma verici kullanımını biraz abartıp litre/kg başına 10 ml kullanmışlar ve çok koyu renkli ve yoğun aromalı bir sonuç almışlar. Ürün hatalı mı ya da biz bir yerde hata mı yaptık diye dönüş aldık. Kendilerine yardımcı olduk ve sorun çözüldü. Kullanım miktarı kişisel tercihtir ancak litre/kg başına 10 ml kullanımı önermiyoruz.

Farklı bir müşterimiz de 10 litrelik ürüne 5 ml kullanıp benzeri bir geri dönüş yaptı bu kadar düşük miktarda kullanımı da aynı şekilde önermiyoruz. Bizim önerdiğimiz miktar litre başına 2 ml ile 3ml arasındadır ancak kullanıcı tercihine göre bu miktarı 4 ml - 5 ml olarak kullanır burada sorun yok. İfade etmeye çalıştığımız kişisel damak tadı ve renk beklentisinin kişiden kişiye değişebildiği ve bu beklentiyi karşılamak için kullanıcıların miktar üzerinden küçük değişiklikler yapabileceği ve bu küçük değişikliklerin hata olmadığıdır.

Bitmiş Ürün kavramı nedir?

Çok kafa karıştıran bir tabir olmasa da, "bitmiş ürün kavramı," ilk defa malt aroma verici ya da herhangi bir aroma kullanacaklar için değişik bir tabir gibi gelebilir.

Bitmiş ürün, sonuçta elde edilecek ürün yani nihai ürün anlamında kullanılır. Bu tabir genellikle aroma üretici firmalar arasında yaygın kullanılan bir tabirdir.

Bitmiş bir litre ürün içinde 2ml ile 3ml arası kullanım ise, hedeflediğimiz sonuç bileşeninin içinde, 2ml ile 3ml arası bir miktarda malt aroması eklenmesi anlamına geliyor. Daha net bir tabirle bir litre %40 alkol içeren votka ya da %40 seviyesine seyreltilmiş olan bir litre ürünün içinde 2ml ile 3ml arasında malt aroma verici kullanılmalı.

Malt Aroma Vericiye Başka bir şey ekleniyor mu?

Malt aroma vericilerimizin ürün içeriğinde tüm bileşenler tam olarak bulunduğu için farklı bir bileşen daha eklenmesine gerek kalmıyor.

Virago malt aroma vericinin içine herhangi farklı bir bileşen eklemeye veya farklı bir tat için yeni aromalar ilave etmeye gerek yoktur. Zaman zaman kimi müşterilerimiz farklı ürünler alıp belirli ölçülerde karıştırıp kendi özgün tatlarını çıkardıklarını söylüyorlar ancak bu da kişisel tercih oluyor.

Malt aroma vericilerimize herhangi bir bileşen eklenmesine gerek yoktur ancak kullanıcı damak tadına göre kendi özel tarifini yapmak isterse elbette yapmasında sakınca yoktur.