İade ve Geri Ödeme

TÜKETİCİ HAKLARI – İADE VE GERİ ÖDEME KOŞULLARI

GENEL:

 

 Kullanmakta olduğunuz web sitesi SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır ve güvenlidir. Kişisel bilgileriniz üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır.

 

 1.Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri, sipariş toplam tutarında ayrı bir kalem olarak gösterilmekte, sizden tahsil edilmekte ve Virago tarafından kargo şirketine ödenmektedir.

 

2.Satın alınan her bir ürün, mücbir sebepler dışında 14 günlük süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, alıcının iade hakkı ve ödediği ücreti geri talep etme hakkı doğar.

 

3.Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmek zorundadır. Eksik gönderilen siparişlerde, Virago kargo ücretini kendisi karşılayarak eksik olan sipariş kalemlerini 14 gün içinde göndermelidir.

 

4.Satın alınan ürünün dökülmesi, kirlenmesi veya kullanılamayacak durumda olması durumunda, alıcı ürünü mümkünse teslim almamalı, teslim aldıysa da ürünü kullanmadan aldığı gibi karşı ödemeli olarak iade etmelidir. Alıcı ürünü 3 gün içinde, aynı kargo şirketiyle ve en geç 14 gün içinde Virago’nun eline geçecek şekilde göndermelidir. Dökülmüş veya bozuk görünen ürünün kullanılması sağlık açısından da zararlıdır. Alıcı kötü durumda teslim aldığı ürünü herhangi bir şekilde kullanırsa geri iade hakkı sona erer.

 

5.ALICI, herhangi bir geçerli sebep göstermeksizin keyfi olarak ürünü iade edemez.

 

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

 

5.Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Virago’nun ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 

6.Virago’nun öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse, en geç 7 gün içinde kendisine bu ücret iade edilir.

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 

7.Alıcı, sözleşme konusu malı/ürünleri teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Almış bulunsa dahi 3 gün içinde kullanmadan iade etmelidir. Şayet en geç 3 gün içinde geri gönderim olmazsa, teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korumak zorundadır. Geri iade etme hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır.

 

Önemli Not – Keyfi iade talepleri hakkında:

 

Siparişinizin ödemesini yaptıktan sonra aynı gün içinde keyfi olarak yani bizimle ilgisi olmayan bir gerekçe göstererek iade istemeniz durumunda, sabit 6 TL havale/eft ücreti düşülerek en geç 5 işgünü içinde ücretiniz iade edilir.

 

Lütfen satın alma kararınız kesin ise ödeme yapınız. Bu tip keyfi iadeler, Virago personeli üzerinde gereksiz bir iş yükü doğurmaktadır. Sitemizde koşulsuz iade uygulaması yoktur. Anlayışınız için teşekkürler.